مقالات آموزشی

فاصله استاندارد لوستر از سقف

فاصله استاندارد لوستر از سقف

فاصله لوستر از سقف

فاصله لوستر از سقف یکی از مسایلی است که شاید خیلی از ما در مورد این موضوع زیاد توجهی خاصی نداشته ایم،  این موضوع یک امر بسیار ساده به نظر می رسد که با توجه به یک اندازه گیری مشخص در تمامی لوستر ها با معیارهای مشخصی فاصله استاندارد لوستر از سقف معین می گردد.

اگر تا بحال لوستر در منزل خودنصب کرده باشید حتما بعد از اندازه گیری های مختلفی متوجه فاصله لوستر از سقف خانه خود شده اید ، لوسترها اگرچه در مدل های مختلفی باشد می تواند

با یک اندازه گیری درست در محل مناسب خودش نصب گردد.

همانطور که می دانید محل نصب و قرار گیری لوسترها بسیار مهم و قابل توجه می باشد که بهتر است قبل از نصب حتما به آن توجه داشته باشید .

فراموش نکنید که در زمان ساخت و ساز ساختمان نحوه نوردهی و نورگیری بسیار قابل توجه و قابل اهمیت است ، در صورتی که به دنبال ایجاد یک تم خاص در محیط و فضای خود هستید باید به دقت در این کار بتوانید موفقیت آمیز عمل نمایید و تهران لوستر از این بابت به شما کمک خواهد کرد.

اگر نوردهی و نورگیری در محیط شما کامل و به درستی صورت نگرفته باشد ممکن است نتوانید یک حالت مناسب را با نصب لوستر تامین نمایید به همین جهت بایستی در سیستم روشنایی خود تجدید نظر نمایید و یک الگوی دیگر برای کم یا زیاد کردن نور ایجاد نمایید

فاصله لوستر از سقف

به یاد داشته باشید در سالن های بزرگ تعداد لوسترها موضوع بسیار قابل تامل می باشد که بایستی این تعداد به درستی باشد و یا اینکه بتوانید با اندازه لوستر این توازن را برقرار نمایید.

فاصله قرار گیری لوستر از سقف منزل شما بسته به مدل های محتلف ممکن است که کمی متفاوت باشد اما اغلب با یک اندازه معین و استاندار تعیین می شود.

این اندازه به صورت تقریبی یکسان است مگر این که در برخی مدل ها به دلیل متفاوت بودن سبک کار لوستر برای اندازه آن یعنی فاصله از سقف کار به طور کامل فرق خواهد کرد.

 فاصله استاندارد لوستر از سقف چقدر است؟

فاصله استاندارد لوستر از سقف را می توانید در دفترچه های راهنمای لوستر در بخش مربوط به لوستر خودتان پیدا نمایید و طبق استانداردهای لازم را مبذول بفرمایید.

لوسترهای مختلف به دلیل مدل های متنوع و حالت های مختلفی که دارند می توانند با فاصله های متفاوتی از سقف قرار بگیرند برای مثال می توانیم به دو مدل از لوستر اشاره کنیم که در ادامه به شما خواهیم گفت.

 در نظر داشته باشید یک لوستر مدل کلاسیک و یا چند شاخه که از جنس برنز است با اندازه بسیار خاص و استاندارد به سقف متصل می گردد که البته فاصله ای ممکن است از گردی آخر بسیار کم باشد و یا در برخی موارد به دلیل وجود سیم برق ،فاصله کمی بین آن ایجاد گردد.

مطالب پیشنهادی : آموزش نصب لوستر

در سالن های با ارتفاع هایی در حدود ۳ متر به طور معمول فاصله ای از سقف که اصطلاحا به آن پایه لوستر نیز گفته می شود چیزی در حدود۴۰ الی۶۰ سانت فاصله خواهد بود و بعد از این فاصله که معمولا پایه ای به رنگ بدنه لوستر شما خواهد بود بلافاصله بعد از آن لوستر می باشد تا این که فضای شما بتواند زیباتر نماید.

این فاصله استاندارد برای اتاق ها و سالن هایی است که با ارتفاع حدود ۲ مترو ۸۰ سانت تا ۳ مترو نیم است معین گردیده است،البته بهم ریختن این فاصله بسیار می تواند در زیبایی و روشنایی آن تاثیر گذار باشد.

در سالن هایی که برای منازل دوبلکس و یا تالارهای پذیرایی و سالن های مجلل می تواند برحسب فاصله پایه لوستر تا چند متر هم با سقف فاصله داشته باشد.

نکته جالب این است که عواملی در فاصله استاندارد لوستر تا سقف اثر گذار خواهد بود اولین مورد خود لوستر است که از کدام دسته و سبک می باشد

   مورد دوم را می توان به ارتفاع سالن و سقف اشاره نمود که اگر این ارتفاع کمتر باشد باید لوستر به سقف نزدیک تر باشد و هرچه قدر ارتفتع بشتری باشد فاصله از سقف بیشتر می شود تا لوستر دیده شود که البته اندازه لوستر هم چیزی است که در این موضوع اثرگذاری بالایی دارد.

مطالب پیشنهادی : آموزش نصب ریموت کنترل روی لوستر

مثال دومی که می توان به آن اشاره کرد لوسترهایی است که مانند لوستر ریموت دار بایستی به سقف کاملا متصل شود و بدون هیچ فاصله ای کاملا کیب و چفت باشد و فاصله این بین لوستر و سقف نباشد که البته این دسته از لوسترها در سقف هایی با ارتفاع استاندارد بسیار زیبا و شیک تر می باشد

سخن آخر

لوستر یکی از شیک ترین و خاص ترین وسایل زینتی بخش و روشنایی ساز برای استفاده می باشد و کسانی که برایشان زیبایی بسیار اهمیت دارد این محصول را خریداری می نمایند و با توجه به تم منزل و یا محیط های مختلف از دسته بندی های مختلف لوسترهای متنوع استفاده خواهند کرد.

مرکز تهران لوستر یکی از برترین و خاص ترین مراکز فروش ارزان لوستر می باشد و همچنین بهترین گزینه و ارزان ترین گزینه در خرید لوستر را با تهران لوستر خواهید داشت و در صورتی که در خصوص خرید و یا نصب لوستر سوال داشتید و یا تیاز به مشاوره و نصب داشتید می توانید با مرکز ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *