مقالات آموزشی

روش تمیز کردن لوستر

نحوه تمیز کردن لوستر

نحوه تمیز کردن لوستر یکی از سوالاتی است که در ذهن شما عزیزان که دارای لوستر هستید قطعا وجود دارد و ما در این مطلب اقدام به آموزش روش تمیز کردن لوستر را به شما عزیزان به صورت کامل قرار داده ایم.

به نقل از سایت تهران لوستر لوستر یکی از وسایل تزٸینی و زیبایی بخش در منازل می باشد که دراثراستفاده ممکن است که خاک و گرد و غبار روی آن بنشیند که با گردگیری معمولی می توان خاک برداری نمود اما در جنس های مختلف این کار می تواند روش های مختلفی داشته باشد.

تمیز کردن لوسترها می تواند اثر زیبایی بخش زیادی در جلوه های آن را داشته باشد،پس در زمان های مشخص باید این کار را به دقت انجام دهید.

نحوه تمیز کردن لوستر

انجام این کار بستگی به عوامل مختلفی دارد این کار باید حتما با دقت انجام بگیرد چراکه در صورت عدم استفاده از مواد شوینده درست ممکن است مشکلاتی را در لوستر ها و یا سلامتی شما ایجاد نماید.

روش تمیز کردن لوستر های کریستالی

روش تمیز کردن لوستر های کریستالی عمدتا انجام این کار به چند روش بسیار ساده صورت می گیرد که البته حتما تا به الان این کار را بار ها توسط مواد شوینده انجام داده اید.

تمیز کردن لوستر ها از جنس کریستال کاری بسیار ظریف و کمی دشوار به حساب می آید از این نظر که با باز کردن لوستر باید حواسمان باشد که چیزی از آن نشکند.

این ظرافت و دقت باید در تمامی مراحل مورد توجه قرار بگیرد، همان طور که می دانید ممکن است در زمان باز کردن ،وصل کردنو یا شست و شوی لوستر کریستالی، آسیبی به آن وارد شود پس باید مراقب باشیم تا مشکلی در این خصوص به وجود نیاید.

مطالب خواندنی : آموزش نصب لوستر

اغلب لوستر های کریستال در زمان نصب با تکه سیم های کوچکی به هم وصل می شوند که برای دوباره وصل کردن آن باید تمامی قطعات آن موجود باشد تا بتوانیم در زمان وصل از آن ها استفاده کنیم.

پس باید در زمان باز کردن لوستر های کریستالی دقت بالایی در خصوص تعداد قطعه های آن داشته باشیم.

دکوراسیون منزل شما در واقع از تعدادی وسیله هایی تشکیل شده اند که سلیقه شما را به دیگران نشان می دهند این که کدام لوستر را انتخاب کرده اید و یا اینکه چگونه لوستر خود را زیبا تر می کنید می تواند در دید و زیبایی بخشی آن اثر داشته باشد

نحوه تمیز کردن لوستر کریستالی

نحوه تمیز کردن لوستر کریستالی

لوستر کریستالی در واقع یک انتخاب بسیار خاص به حساب می آید و کسانی که این گزینه را انتخاب می کنند افرادی بسیار شیک هستند که با این انتخاب یک لوستر مجلل را برای منزل خود انتخاب کرده اند.

این که شما باید به دکور خود اهمیت دهید یک موضوع غیر قابل انکار می باشد نحوه تمیز کردن لوستر کریستالی را نیز در ادامه به شما توضیح خواهیم داد تا بتوانید این کار را با کیفیت هر چه تمام انجام دهید.

برای این که جلوه زیبای لوستر های کریستالی شما دوچندان شود کافی است که حداقل هر شش ماه یکبار این کار را انجام دهید این موضوع نیز به عوامل متعددی نیز بستگی دارد.

این که محل قرار گرفتن لوستر کریستالی شما دقیقا کجا باشد ، اگر در نزدیکی آشپز خانه و یا درب های ورودی باشد خب احتمال آلودگی بیشتری را نیز دارد اما اگر در سالن های اجتماعات خود این لوستر زیبا را نصب کرده اید به طبع کمتر نیاز به این دارید که لوستر خود را تمیز کنید چرا که لوستر شما به خودی خود لوستر شما عاری از هر گونه غبار و آلودگی می باشد.

طریقه تمیز کردن لوستر های کریستالی

نکاتی وجود دارد که قبل از ادامه کار باید آن ها را بدانید و از انجام کارهایی که ممکن است دردسر ساز شود جلوگیری کنید.

طریقه تمیز کردن لوستر های کریستالی کاری حساس و با اهمیتی است، از آن جایی که این لوستر ها دارای قیمت هایی بسیار گران هستند عمدتا بسیار با ارزش می باشند.

قبل از هر کاری باید بدانید که احتیاط لازم را برای انجام آن در نظر داشته باشید.

طریقه تمیز کردن لوستر های کریستالی شامل چند مرحله است که در صورت داشتن تجربه می توانید بهتر متوجه منظور تهران لوستر شوید.

حتما قبل از این که اقدام به باز کردن لوستر های کریستالی خود نمایید به فکر روشنایی جایگزین باشید چراکه ممکن است این کار کمی زمان بر باشد و شما نیاز به روشنایی پیدا کنید برای این کار کافیست چن لامپ برای جایگزینی روشنایی و نور لوستر را تهیه کنید.

طریقه تمیز کردن لوستر

در صورتی که لامپ های معمولی و یا زیادی را در محیط سالن خود دارید نگران نباشید نیاز به انجام این کار نمی باشد.

حال وقت باز کردن لوستر می باشد، در این مرحله توجه داشته باشید که از دو یا چند نفر برای کمک کردن به این کار نیاز خواهید داشت. قبل از هر کاری برق را قطع نمایید و اطمینان حاصل کنید که جریان برق در سیم های لوستر شما باقی نمانده است.

برای این کار از یک فازمتر استفاده کنید تا مطمئن شوید که برق در آن قطع شده باشد.

بهتر است که اگر وسیله ای مانند مبل،صندلی و یا میز زیر لوستر قرار دارد آن ها را جا به جا کنید تا جای کافی برای قرار گرفتن چهارپایه تان باز شود.

یک تکه پارچه و یا مشمای یک متری را زیرلوستر بر روی زمین قرار دهید تا در زمان باز کردن و یا تمیز کردن،زمین یا فرش را کثیف نکنید.

حتما توجه داشته باشید که برای بالارفتن از چهارپایه و یا نردبان برای باز کردن لوستر از یک وسیله ای استفاده کنید که نه زیاد بلند و نه خیلی کوتاه باشد تا شما را در این مدت زمان اذیت نکند.

نحوه شست و شوی لوستر های کریستالی

این دسته از لوستر ها کمی حساس هستند و باید در زمان تمیز کردن دقت لازم را داشته باشید نحوه شست و شوی لوستر های کریستالی را در ادامه برای شما توضیح می دهیم.

شست و شوی لوستر های کریستالی به دو روش امکان پذیر کی باشد اول اینکه لوستر را در جای خود تمیز کنیم و یا اینکه برای شست و شو آن هارا باز کنیم و بعد از جدا کردن نسبت به این کار اقدام کنیم.

در صورتی که لوستر کریستال شما تمیز باشد و زیاد نیاز به تمیز کردن نداشته باشد به سادگی می توانید با یک دستمال نرم این کار را با ایستادن بر روی نردبان انجام دهید.

اما در اغلب موارد این کار نیاز به باز کردن دارد تا تمیز کردن آن همراه با پایه و اساس باشد.

مطالب پیشنهادی : آموزش نصب ریموت کنترل لوستر

ابتدا لوستر را خاموش کنید و اجازه دهید تا سرد شود تا بتوانید بدون مشکل لوستر را باز کنید و آن را پایین بیاورید.

لوستر شما دارای یک روش درست برای نصب می باشد پس باید بدانید که کدام سیم دقیقا به کجا وصل بوده است تا در زمان نصب دچار سردرگمی نشوید.

پس از باز کردن لوستر کریستال خود می توانید آن را روی یک پارچه بسیار بزرگ و نرم و ضخیم قرار دهید تا قطعات آن نشکند.

در زمان باز کردن همان طور که قبلا گفته شد ترتیب بازکردن قطعات آن را به همان ترتیب روی زمین کنار یکدیگر قرار دهید.

ممکن است به ظاهر این چیدمان آسان به نظر بیاید اما به دلیل عدم آشنایی شما با نحوه وصل کردن و یا اهمیت ندادن به چیدمان در زمان باز کردن نیاز به زمان زیادی برای انجام این کار داشته باشید و یا حتی به مشکل جدی در زمان وصل کردن آن بر بخورید.

نکته دیگر وقتی است که پیچ های لوستر را باز می کنید حواستان باشد که گم نشوند این موضوع یک مشکل رایج در این کار است.

شست و شوی لوستر کریستالی

برای شستن قطعه های کریستالی باید از مواد شوینده ای استفاده گردد که بسیار سازگار با آن باشد و مخصوص آن درست شده باشد. بهتر است که بعد از بازکردن در مرحله اول لوستر کریستالی را با یک تکه پارچه خشک گرد گیری و غبار زدایی نمایید تا غبار های احتمالی آن پاک شود دلیل این کار آسان تر شدن مرحله شست و شو می باشد.

با گردگیری،در زمان استفاده از مواد شوینده عملکرد ماده تمیز کننده نقش موثرتری را خواهد داشت.

نکته مهم و قابل توجه در تمیز کردن و شست و شو لوستر ها استفاده از دستمال های درست و کاربردی از جنس نخ پنبه می باشد که علاوه بر با داشتن لطافت بالا قابلیت پاک کنندگی خوبی را هم دارند. دستمال های نانو و میکرو فایبری نیز بسیار موثر هستند.

این را بدانید که لوسترهای کریستالی شما باید با موادی شسته شوند که سازگاری بالا با کریستال داشته باشد.

کار شما با آن تمام شده  و وقت آن رسیده که قطعات را کنار هم بچینید و لوستر کریستالی تمیز شده خود را به هم وصل کنید.

روش های دیگر تمیز کردن لوستر کریستالی استفاده از سرکه می باشد این روش کاملا سریع و راحت برای پاک کردن لوستر شما می باشد در این روش مقداری سرکه و آب گرم را با یکدیگر مخلوط کرده و دستمال را به آن آغشته می نماییم و شروع به تمیز کردن کریستال می کنیم.

در روش دیگر می توانید از آمونیاک بهره مند شوید و با استفاده از آن کریستال خود را براق و درخشان نمایید.

استفاده از متیلات نیز یکی از مواردی است که موارد شما رادر این امر یاری کند.

روشی که ممکن است برخی به آن اعتقاد داشته باشند استفاده از یک محلول ترکیبی از آب و الکل است که البته آبگرم بهتر می تواند پاسخگو باشد.

حال کمی از محلول آماده شده را روی لوستر بریزید بهتر است که این ماده حدود ده الی پانزده دقیقه روی لوستر بماند تا ثرگذاری بهتری را به همراه داشته باشد

البته همانطور که گفته شد بهترین روش استفاده از اسپری های مخصوص تمیز کردن لوسترهای کریستالی می باشد.

تمیز کردن لوسترهای برنزی

تمیز کردن لوسترهای برنزی

تمیز کردن لوسترهای برنزی

تهران لوستر : لوستری برنزی لوسترهایی بسیار پرطرفدار و محبوب شمرده می شوند که سالیان سال است که مورد استفاده قرار گرفته اند این مدل از لوسترها ممکن است بر اثر عوامل مختلفی کثیف شده و یا تغییر رنگ بدهند که جلوه بدی به آن ها می دهد.

برای زیبا شدن دوباره این لوسترها می توان آن ها را با چند روش و با کمی زمان گذاشتن دوباره مانند قبل زیبا و درخشان نمود.

نحوه تمیز کردن لوسترهای برنزی

نحوه تمیز کردن لوسترهای برنزی کار راحت تری نسبت به لوسترهای کریستالی است چون که احتمال شکستن و آسیب دیدگی در این نوع بسیار کمتر می باشد.

استفاده از شوینده هایی که سبب جلا بخشیدن به لوسترهای برنز شما می شود کاری است که شما باید قبل از شروع کار حتما به آن توجه داشته باشید.

در برخی موارد استفاده از مواد شوینده نامناسب سبب کدری و بد رنگ شد لوستر شما می شود.

طریقه تمیز کردن لوسترهای برنزی نیز در ادامه به شما گفته خواهد شد.

استفاده از آبلیمو می تواند یکی از روش های کاملا موثر در تمیزی لوسترهای برنزی باشد.

می توانید کدری لوسترهای خود را با محلول آبلیمو و با استفاده از یک مسواک تمیز کنید.

سعی کنید چندین بار این کار را تکرار کنید و سپس با آب آن را آبکشی نمایید ، متوجه خواهید شد که چقدر رنگ آن روشن و درخشان می شود.

روش های دیگر استفاده از شوینده های بی ضرر مانند صابون است که البته باید مقداری آب را با صابون مخلوط نمایید البته باید کمی الکل نیز به آن اضافه نمایید و لوستر برنزی خود را در چند مرحله با آن شست و شو دهید و سپس آبکشی نمایید.

کار شما به پایان رسیده و لوستر فانتزی شما مانند روز اول زیبا شده است.

نکات مهم در تمیز کردن لوستر

توجه داشته باشید رعایت نکات ایمنی در زمان تمیز کردن و استفاده از مواد شوینده عوامل بسیار مهمی هستند که باعث حفظ سلامتی شما عزیزان می شوند.

حال که خود شما به دنبال تمیز کردن لوستر های خود هستید و به اندازه افرادی که پیشه و مهارتشان در این زمینه است تجربه ندارید بهتر است از دستکش های لاستیکی و ماسک در زمان استفاده از مواد شوینده بهره مند شوید و به صورت مجهز کار خود را انجام دهید.

نکته آخر در زمان باز و بسته کردن لوستر ،وصل کردن و سرجای خود قرار دادن آن حتما مراقب باشید که لوستر از دست شما سر نخورد. نکات ایمنی را رعایت کنید و حتما مراقب جریان برق نیز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *