مقالات آموزشی

تاریخچه لوستر در ایران | مخترع لوستر کیست ؟

تاریخچه لوستر در ایران

مخترع لوستر کیست ؟ و  برسی تاریخچه لوستر در ایران : هر وسیله ای ممکن است که دارای کاربردهایی متمایز باشد و شما به دلیل استفاده های مکرر و یا مفید آن هر روز از آن استفاده نمایید اما گاها برخی از چیزها بسیار دوست داشتنی و خاص خواهد بود به نحوی که استفاده از آن ها سبب بهتر شدن حال تهران لوستر نیز خواهد شد، یکی از این دسته کالاها لوسترها به شمار می آیند.

تاریخچه لوستر در ایران

تاریخچه لوستر در ایران : لوسترها دارای قدمت بسیار بالایی هستند که نه تنها چند دهه بلکه بیش از ۸ قرن قدمت دارد و مورد استفاده دوره های زمانی مختلفی قرار گرفته است

فراموش نکنید این وسیله زینتی به عنوان یکی از بهترین و قشنگ ترین قسمت های منزل به شمار می آید که با داشتن زیبایی های خاص خود جلپه ای دو چندان به فضای شما می بخشد.

لوسترها از زمان های دیرین تا کنون مورد استفاده قرار گرفته است اما با تغییرات متفاوتی هنوز یک وسیله لاکچری و زیبا برای افراد خاص پسند به حسای می آید.

شاید استفاده از لامپ ها برای روشنایی بخشی کافی باشد اما این که این روشنایی در یک قالب تزیین شده در محیط مورد استفاده قرار بگیرد حتما بازخورد بسیار بالایی خواهد داشت

مخترع لوستر کیست ؟ برای مثال می توان به یک پرس غذای معنولی اشاره نمود وقتی یک غذای معمولی را در یک ظرف ساده و بی آلایش قرار دهیم کمی بی ارزش خواهد بود اما کافیست همان غذا را با یک آرایش و دیزاین شیک در یک ظرف مخصوص بگذاریم در این حالت است هم زیبایی آن هم ارزش آن بسیار بیشتر خواهد شد علاوه بر این جلوه دو چندانی هم خواهد داشت.

از زمان های دور تا کنون لوسترها مورد توجه همه قرار گرفته اند

از پادشاهان و کاخ های مجلل گرفته تا خانه های کوچک روستایی همه آن هایی که زیبایی برایشان مهم بوده از این وسیله بهره مند شدند و فرصت را غنیمت شمردند و آن چیزی را که شایسته اش بودند تهیه و آماده کردند و یا خود ساخته اند.

مطالب پیشنهادی : آموزش نصب لوستر

سیر تکامل لوسترها از مدل هایی که با جنس های چوبی، فلزی ساخته می شدند کم کم به مدل های کریستالی نیز کشانده شد و لوکس شدن آن از زمان های دیرباز تا کنون مورد استقبال بسیاری از افراد واقع شده است.

لوسترهای اولیه

مخترع لوستر کیست ؟ شاید برایتان جالب باشده که بدانید اولین لوسترها در کدام کشورها ساخته و استفاده می شده است، اولین لوسترها که از جنس چوب هم بوده اند در کشورهای اروپایی ساخته شده اند.

این مدل لوسترها در سالیانی بسیار دور چیزی در حدود قرن 15 میلادی برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفته شده است که البته با دیزاین بسیار شیک و مدل های زیبا و کلاسیک ساخته شده است.

اگر هنوز هم به اماکن تاریخی در کشورهای اروپایی مانند هلند ، فنلاند ، فرانسه ، ایتالیا و یا انگلیس بروید لوسترهای چوبی را خواهید دید که متعلق به آن زمان ها می باشد.

این مدل ها اغلب از علایم خاصی تشکیل شده اند که متعلق به زمان خاصی می باشد که بر اساس پادشاهان و علایم مقدس هر دوره در تاریخ مورد استفاده قرار می گرفت.

مخترع لوستر

مخترع لوستر : همان طور که می دانید استفاده از لوسترهای برقی چندین سال است که مورد استفاده قرار گرفته است و لوسترهای اولیه در ابتدایی ترین حالت خود با استفاده از چوب ساخته و نور آن توسط شمع هایی که با اندازه های مختلف تعبیه شده بود روشنایی آن را تامین می نمود.

اما رفته رفته با تغییراتی مواجه شد و در یک بازه زمانی با یک تعبیه خاصی که اندیشیده شده بود سیستم روشنایی لوسترهای اولیه را از شمع به یک سبک دیگری تبدیل کرد و آن هم استفاده از سیستم گاز بود.

البته نه این گاز شهری که ما استفاده می نماییم آن ها در آن زمان با یک ترفند خاص تمام گاز حاصل از فاضلاب را از طریق یک لوله کشی بسیار دقیق و باریک به صورت منظم ، لوله کشی کرده و به لوسترهایی که مدنظرشان بوده وصل می کردند.

مطالب پیشنهادی : آموزش نصب ریموت کنترل روی لوستر

تاریخچه لوستر در ایران : البته لوسترهای اولیه فقط در مدل هایی از جنس چوب تهیه نمی شدند بلکه با گذشت زمان رفته رفته با استفاده از متریال های مختلفی شروع به ساخت و آماده سازی لوسترها نموده و نمونه هایی بسیار بارز و ماندگار در طول تاریخ را ساختنه اند.

لوسترهایی از جنس برنز و برنج و همین طور با گذشت زمان و درخواست های تنوع برای ساخت لوسترهایی برای دربار پادشاهان لوسترهایی از جنس کریستال نیز تهیه و ساخته شد که از زیبابی های خاصی برخوردار هستند.

در ادامه چندین مدل ازلوسترهای اولیه که با شکوه خاصی ساخته شده اند را برای شما شرح می دهیم.

مخترع لوستر کیست ؟

در ادامه در رابطه با مخترع لوستر اطلاعات کاملی را دریافت خواهید کرد و در صورتی که سوالی را دارید می توانید در قسمت نظرات برای ما سوالات خود را ارسال نمایید و به صورت کامل پاسخ خود را دریافت نمایید.

لوستر کاخ ورسای

یکی از لوسترهای اولیه در جهان را می توان در فرانسه اشاره نمود ، فرانسه یکی از کشورهایی است که دارای اشیای تاریخی بسیار زیادی در دل خود است یکی از این موارد یک لوستر است که به لوستر کاخ ورسای معروف است که در یک کاخ نصب شده است که مورد بازدید تعداد زیادی از افراد در طی یک سال قرار می گرد این لوستر بیش از هزار سال قدمت دارد و بیش از 3 میلیون بازدید در یک سال دارد.

لوستر کلیسای نتردام

مورد دیگر می توانیم به لوستر کلیسای نتردام اشاره کرد که سالانه بیش از سیزده میلیون نفر به این کلیسا رفته و از شکوه این کلیسا و تعداد لوسترهای زیاد آن بازدید می کنند لوسترهایی که از ترکیب کریستال و برنز ساخاته شده است و با آینه کاری های خاصی که در تمامی این بنای تاریخی وجود دارد انعکاس نور را چندین برابر می نماید و یک زیبایی خاصی را در فضا ایجاد می کند.

لوستر شیشه ای انگلیسی

این کشور یکی از پیشروهای عرصه تولید لوستر اولیه بسیار خاص به شمار می آید که در زمانیی حدودا 3 قرن پیش برمی گردد که با داشتن یک شفافیتی بسیار خاص درخشندگی چند برابری را در محیط ایجاد می نماید.

متریال ساخت این لوستر از شیشه چدن می باشد که امسید سرب آن بسیار بالا می باشد و همین امر سبب شفافیت بیشتر می شود.

مطالب پیشنهادی : روش تمیز کردن لوستر

در واقع معرفی این نوع لوستر در جهان یعنی تاریخ ساخت لوسترهای کریستال و شیشه ای از این تاریخ آغاز شده و ریشه آن به کشور انگلیس باز می گردد.

لوستر کریستالی کاخ دولما باغچه ترکیه

یکی از با شکوه ترین لوسترهای کریستالی لوستر کریستالی کاخ دولما باغچه ترکیه ، می باشد که توسط ملکه انگلستان هدیه گرفته شده است، این لوستر یکی از عظیم ترین و با شکوه ترین لوسترهای تاریخ به حساب می آید که البته با وزنی در حدود 6 هزار کیلوگرم و تعداد زیادی لامپ چیزی در حدود هزار لامپ در روشنایی آن به کار گرفته شده است از بی نظیر ترین لوسترهای تاریخی می توان نام برد.

لوستر کریستال فرانسه

پیشگام ترین سازنده لوستر در دنیا که در تولید لوسترای اولیه نقشی مهم داشته است را می توان این کشور نام برد ، زیبایی خاص این لوستر به دلیل استفاده از سنگ کوارتز می باشد که تلالو زیبایی و درخشش چشم گیر آن می تواند جلب نظری غیر قابل وصف را ایجاد نماید.

توجه داشته باشید این لوستر از جنس فلز و سنگ کوارتز می باشد که قاب اصلی آن را از جنس فلز تهیه کرده اند که تمامی سنگ ها را روی آن قرار داده اند.

سنگ های موجود را با روشی خاص تراشیده اند و درمحل های مورد نظر نصب کرده اند که شفافیتی بسیار بالا و زیبایی منحصر به فرد را در آن لوسترتاریخی ایجاد نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *