مقالات آموزشی

آموزش نصب لوستر | طریقه نصب لوستر چگونه است ؟

آموزش نصب لوستر

آموزش نصب لوستر را در این مطلب به صورت کامل و به روش ساده راهنمایی خواهید شد! در صورتی که در زمینه طریقه نصب لوستر سوالی دارید در قسمت نظرات سوالات خود را ارسال نمایید. شاید شما هم جز آن دسته از افرادی باشید که یک لوستر خریداری نموده است و به دنبال آموزش نصب لوستر هستید تا بتوانید لوستر خود را نصب و راه اندازی نمایید اما باید نکاتی را مدنظر داشته باشید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن از پس آن بربیایید.

با ما همراه باشید تا آموزش نصب لوستر را به طور کامل و دقیق با یکدیگر داشته باشیم، عمدتا لوسترها از زینتی ترین وسایل تشکیل شده اند که هر قسمت آن یک جلوه خاصی را در خود نهفته است.

لوسترها به دو دسته سقفی و یا دیواری تقسیم می شوند که البته لوستر سقفی طرفداران زیادی را در این میان دارد.

ما در ادامه تمامی مراحل روش نصب لوستر ، نحوه نصب لوستر و آموزش نصب لوستر در نوع سقفی آن را برای شما به دقت و قدم به قدم توضیح می دهیم تا این که به سادگی بتوانید خود شما این کار را انجام دهید .

فراموش نکنید که بهتر است ، نصب لوستر را به یک فرد ماهر و کاربلد بسپاریم تا به دلیل تجربه بالا در این زمینه کار خود را به درستی انجام دهد . در این صورت هم سرعت بیشتری در نصب خواهید داشت هم با توجه به وارد بودن آن شخص هیچ خطری وجود نخواهد داشت.

البته که نصب لوستر کار بسیار مشکلی نیست و تنها در چند دقیقه با داشتن احتیاط و آشنایی نسبی می توانید این کار را انجام دهید.

آموزش نصب لوستر

به یاد داشته باشید که در زمان نصب لوستر باید فکر همه چیز را کرده باشید تا کار را به صورت دقیق و بدون هیچ مشکلی انجام دهید، بعد از خریداری کردن لوستر و حمل آن به منزل باید تمامی وسایل مورد نظر برای نصب را تهیه و آماده نمایید.

با ما همراه باشید تا آموزش نصب لوستر را به صورت قدم به قدم برایتان شرح دهیم.

نحوه نصب لوستر

نحوه نصب لوستر  به اصطلاح (chandelier education install) در اغلب لوسترها تقریبا به طور یکسانی می باشد که اغلب با یک روش انجام می شود حال با این وجود می توانید کار خود را آغاز نمایید.

نحوه نصب لوستر

نحوه نصب لوستر

قبل از هرگونه کاری باید به یاد داشته باشید که برای نصب لوسترهای سقفی باید جریان برق را به طور کامل قطع نمایید تا این که بتوانید بدون هر خطری این کار را شروع نمایید.

نحوه نصب لوستر می تواند در محل نصب نیز مورد مهمی بشمار بیاید گاهی اوقات محل نصب و نحوه نصب آن بسیار مهم خواهد بود.

اما باید از قطع بودن جریان برق اطمینان ححاصل نمایید سپس سراغ سیم ها بروید، برای این کار می توانید از فازمتر کمک بگیرید که این کار حتما توصیه می شود که بعد از قطع کردن برق از مینیاتورهای موجود که اغلب در قسمت زیرین در آشپزخانه قرار دارد ، انجام گردد.

مطالب پیشنهادی : آموزش نصب ریموت کنترل روی لوستر

حتی اگر برق را قطع کردید هم با فازمتر امتحان نمایید که برقی در سیم وجود نداشته باشد، این قسمت بسیار خطرناک می باشد فراموش نکنید احتیاط بسیار موضوع مهم در زمان کار با برق می باشد.

در این مرحله می توانید با احتیاط لوستر خود را از جعبه بیرون بیاورید و با احتیاط کامل زنجیر آن را اندازه بزنید تا برای نصب اندازه آن دچار کوتاهی یا بلندی نشود ، اغلب لوسترها دارای زنجیر بلندتری نسبت به اندازه ای که شما نیاز دارید هستند کافیست آن را امتحان کنید تا اندازه اش دستتان بیاید.

این نکته بسیار مهم است که در زمان نصب کسی هم کنار شما باشد تا این که لوستر را نگهدارد اما اگر تنها بودید حتما از یک نردبان ایمن و یا یک چهارپایه استاندارد و مناسب استفاده نمایید .

به نحوی که اندازه آن نه زیاد بلند باشد و نه زیاد کوتاه که مجبور به بلند کردن قد خود باشید، ترجیحا از یک چهار پایه چوبی استفاده نمایید تا این که خطر برق گرفتگی در حالت رسانا وجود نداشته باشد.

بعد از اندازه زدن می توانید تعداد حلقه های اضافی را از زنجیر خارج نمایید و با یک انبردست لوستر خود را از حلق موجود در سقف آویزان نمایید تا سیم کشی را شروع کنید.

روش نصب لوستر

روش نصب لوستر : بعد از مطمعن شدن از نبود برق در سیم برق می توانید سیم کشی را انجام دهید ، سیم کشی در این مرحله به معنا واقعی فقط اتصال دو سیم خواهد بود وگرنه کار سختی را در پیش رو نخواهید داشت.

روش نصب لوستر

حتی اگر بلد هم نباشید می توانید این کار به سادگی انجام دهید مگر این که لوستر شما دارای تعداد لامپ های بسیار زیادی باشد و برای روشن کردن نیمی از این لامپ ها به یک کلید و برای باقی آن ها از یک کلید دیگر استفاده نمایید که در این شرایط باید به نحوی دیگر عمل نمود.

روش نصب لوسترهای تک پل

نصب این مدل کار بسیار ساده ای است و تقریبا زمان زیادی را از شما نخواهد گرفت برای اتصال سیم های این مدل می توانید از یک ترمینال دو طرفه استفاده نمایید .

روش نصب لوسترهای دو پل

در این مدل به دلیل تقسیم شدن تعداد لامپ ها به دو دسته برای روشن و خاموش شدن از کلید های دو پل مورد استفاده خواهد شد. بدین منظور نیز برای اتصالات سیم بایستی از یک ترمینال سه تایی بهره مند شوید.

اما روش نصب لوستر چگونه است و باید چه کاری انجام دهیم؟

کافیست طبق دستورات بالا سیم فاز در سیم برق را به سیم فاز لوستر در ترمینال متصل نمایید و کار سیم کشی شما تمام شده است.

در واقع فعلا کار شما با برق تمام شده است و باید در ادامه نحوه نصب لوستر را برای شما به دقت توضیح خواهیم داد.

در ادامه چند کاری که باید انجام دهید تا روش نصب لوستر به نتیجه مطلوب برسد را به شما خواهیم گفت.

بعد از انجام کارهای مربوط به برق تنها کافیست لوستر را در جای خود فیکس نموده و بالا کشیدن سیم های اضافی احتمالی از قسمت بالایی آن نگذاریم سیمی در این قسمت مشخص باشد.

تقریبا می توان گفت که کار شما به اتمام رسیده است و حال می توانید برق را وصل کنید و در صورتی که همه کارها را به درستی انجام داده باشید با زدن کلید لامپ های لوستر روشن خواهد شد و می توانید از آن لذت ببرید.

باز کردن لوستر قبلی

اغلب لوستر ها در جای خود قرار می گیرند و با یک اتصال معمولی در جای مشخص شده نصب می شوند.

در صورتی که شما از قبل لوستر داشته باشید هم اصلا جای نگرانی نیست تنها با چند دقیقه وقت گذاشتن به شما خواهیم گفت که چه کارهایی لازم است تا لوستر قبلی را باز کرده و لوستر جدیدتان را جایگزین نمایید.

برای باز کردن لوستر قبلی نیز باید از عدم وجود جریان برق در سیم برق لوستر اطمینان حاصل نمایید سپس با احتیاط کامل سیم برق را از قسمت ترمینا با باز کردن پیچ موجود در آن می توانید این کار را انجام داد که باید سیم را جدا نمایید.

سپس با یک انبردستی اتصال میان حلقه موجود در لوستر و زنجیر را باید با دقت ، با باز کردن یک حلقه از زنجیر می توانید آن را جدا کنید و پایین بیاورید.

حتما توجه داشته باشید بعد از جدا شدن لوستر ممکن است از دست شما به سمت پایین و یا سر شما پرت شود پس حتما دقت داشته باشید تا مشکلی برایتان به وجو نیاید.

برای این منظور می توانید از فردی برای گرفتن لوستر کمک بگیرید چرا که موارد زیادی در این خصوص اتفاق افتاده که افراد نصاب آسیب دیده اند پس باید حواستان بسیار جمع باشد.

حال اگر محلی برای نصب لوستر برای تعبیه نشده باشد چه باید کرد؟

برای این منظور کمی کار سخت تر خواهد بود چرا که نیاز به جوشکاری و کارهایی از این قبیل خواهید داشت برای این کار حتما باید از فردی دارای مهارت در این زمینه کمک گرفت.

با کمک یک جوشکار می توانید قسمتی را مشخص نمایید و با اتصال یک حلقه کوچک در سقف به کمک جوش داده به تیرهای آهنی در سقف می توانید محل اتصال را آماده نمایید.

نحوه نصب لوستر های ریموت دار

نحوه نصب لوستر

نصب این دسته از لوسترها کمی پیچیده از لوسترهای معمولی می باشد و اگر تجربه کافی را نداشته باشید باید با مطلعه و بررسی های بسیار دقیق تری نسبت به نصب آن اقدام نمایید.

برای نصب لوستر ریموت دار حتما باید از یک نصاب لوستر یاری بگیرید تا لوستر شما را با دقت تمام نصب نماید.

خرید لوستر تا آموزش نصب لوستر

لوسترها یکی از پر طرفدار ترین وسایل تزییناتی و روشنایی به شمار می آیند به نحوی که با نصب یک لوستر جدید روحیه تمام اعضای خانواده تازه خواهد شد ، حتی میهمان هایی که به منزل شما می آیند نیز به همین صورت خواهند بود.

مرکز ما فکری نوین در این عرصه را برای شما با تدابیری ویژه دارد ، از مدل های و طرح و رنگ و جنس های مختلف لوستر گفته تا نصاب حرفه ای و آنتایم برای اعزام و نصب لوستر شما همه و همه در قالب یک طرح خاص برای شما آماده ارایه می باشد.

در صورتی که قصد خرید یک لوستر جدید را دارید و یا به دنبال روش نصب لوستر هستید ، می توانید با توجه به مدل هایی که مورد نظرتان است نسبت به خرید اقدام نمایید ،به بازار بروید و مدل هایی را ببینید و خریدتان را انجام دهید اما ما یک روش بسیار عالی تری را برایتان سراغ داریم با ما همراه باشید.

سخن آخر

در صورتی که خرید خود را آنلاین انجام دهید می تواند مزایای بیشتری را برایتان داشته باشد، از جمله صرفه جویی زیادی در زمان شما که البته بدون هیچ زحمتی به سادگی می توانید در منزل و یا در محل کار خود نسبت به خرید اینترنتی اقدام فرمایید.

با گزینه خرید آنلاین می توانید که مدل های بسیار زیادی را در گوشی موبایل خود و یا در کامپیوتر شخصی مشاهده نمایید و در یک زمان کوتاه تعداد زیادی از لوسترها رو مشاهده کنید و یک خرید آسان و راحت و البته سریع را خواهید داشت.

در صورتی که به دنبال لوستری ارزان ، شیک و با کیفیت هستید که در سریع ترین زمان ممکن به دست شما برسد می توانید به مرکز فروش آنلاین تهران لوستر ما سری بزنید .

در سایت ما می توانید بهترین لوسترها را با ارزان ترین قیمت ممکن آن هم با تنوع بسیار بالا تهیه نمایید تمامی کارهای ما دارای ضمانت کیفیت هستند و می توانید با خیالی راحت لوستری مناسب را خریداری نمایید.

در صورتی که برای نصب لوستر خود نیاز به مشاوره داشتید و یا برای نصب و راه اندازی آن نیاز به یک فرد با مهارت دارید می توانید با تهران لوستر تماس بگیرید.

ما در خدمت شما هستیم تا زیبایی دوباره ای را برای منزل شما به ارمغان بیاوریم از لحظه خرید و انتخاب تا راه اندازی آن در خدمت شما خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *